Spaceplus won de prijs voor beste warehouse project 2023
SPACEPLUS West werd bekroond als ‘Beste Warehouse Project’ tijdens de SEE Real Estate Awards 2023. Na de volledige verhuur van de eerste fase bouwen LCV Real Estate en SPEEDWELL verder aan een tweede fase van 7.000 m².

SPACEPLUS West, de innovatieve ontwikkeling van LCV Real Estate en SPEEDWELL in Roemenië, heeft tijdens het SEE Real Estate Awards 2023 Gala de award voor ‘Beste Warehouse Project’ van het jaar gewonnen. De onderscheiding van Europa Property bevestigt de vernieuwende kracht van het concept en de sterke positie die SPACEPLUS in korte tijd op de Roemeense industriële vastgoedmarkt heeft opgebouwd. Met SPACEPLUS introduceren LCV Real Estate en SPEEDWELL een flexibel en hoogwaardig vastgoedconcept dat specifiek inspeelt op de productie- en opslagbehoeften van kleine en middelgrote ondernemingen. Het project biedt klasse A-bedrijfsruimtes voor lichte industrie en logistiek, waarbij huurders hun unit kunnen configureren volgens hun eigen operationele behoeften. De erkenning door de vastgoedsector gaat hand in hand met een sterke respons vanuit de markt. De eerste fase van SPACEPLUS West, goed voor circa 3.000 m² verhuurbare oppervlakte, is inmiddels volledig verhuurd. Dat bevestigt de groeiende vraag naar moderne, energiezuinige en flexibel indeelbare bedrijfsruimtes in de regio rond Boekarest. “We zijn bijzonder verheugd dat het concept dat we vorig jaar op de Roemeense markt introduceerden, nu ook door de sector wordt erkend. SPACEPLUS combineert flexibiliteit met kostenefficiënte, goed geïsoleerde en energiezuinige ruimtes. Onze huurders kunnen hun bedrijfsruimte op maat configureren binnen een modern ontwerp waarin veiligheid, duurzaamheid en comfort centraal staan”, zegt Jan Demeyere, architect en medeoprichter van SPEEDWELL.

Tweede fase van SPACEPLUS West in aanbouw
Voortbouwend op het succes van de eerste fase zijn LCV Real Estate en SPEEDWELL gestart met de bouw van de tweede fase van SPACEPLUS West. Deze uitbreiding omvat circa 7.000 m² verhuurbare oppervlakte en brengt de totale oppervlakte van de ontwikkeling op ongeveer 10.000 m². De oplevering is voorzien tegen het einde van het jaar. SPACEPLUS West bevindt zich in Chitila, langs de ringweg van Boekarest en op slechts negen kilometer van het stadscentrum. Dankzij deze strategische ligging is het bedrijvenpark vlot bereikbaar en bijzonder geschikt voor ondernemingen met activiteiten op het gebied van lichte productie, opslag en logistiek. De bedrijfsunits zijn modulair opgebouwd en beschikbaar vanaf circa 450 m². Met een vrije hoogte van zes meter, flexibele indelingsmogelijkheden en moderne technische voorzieningen biedt SPACEPLUS een schaalbare vastgoedoplossing voor zowel groeiende als gevestigde ondernemingen. “Onze klantgerichte aanpak en onze inspanningen binnen dit nieuwe segment worden bevestigd door zowel de Europa Property Award als de volledige verhuur van de eerste fase. Dit toont aan dat onze investeringen beantwoorden aan een reële behoefte in de markt. Met de verdere ontwikkeling van SPACEPLUS willen we moderne bedrijfsruimtes volgens internationale standaarden toegankelijk maken voor kleine en middelgrote ondernemingen”, aldus Didier Balcaen, CEO en medeoprichter van SPEEDWELL. Ook veiligheid en gebruikscomfort vormen belangrijke onderdelen van het concept. SPACEPLUS West beschikt over permanente bewaking, gecontroleerde toegang en een sprinklerinstallatie. Aanvullend kunnen de ruimtes worden uitgerust met onder meer verwarming en een kantoorinrichting op maat.
Verdere uitbreiding met SPACEPLUS East
De ontwikkeling van de tweede fase in Chitila maakt deel uit van een bredere groeistrategie. Door de sterke marktvraag werd ook grond verworven in Popești-Leordeni voor de realisatie van SPACEPLUS East. Dit tweede project krijgt een voorziene oppervlakte van circa 8.000 m². Met de award voor ‘Beste Warehouse Project’, de volledige bezetting van de eerste fase en de verdere uitbreiding van het concept bevestigt SPACEPLUS zijn potentieel als toekomstgerichte bedrijfsomgeving voor kmo’s op de Roemeense markt.


